Niska cena Aparatu Ortodontycznego nie jest jednoznaczna z niskim kosztem leczenia!

Zdrowie mamy jedno wiec wybierajmy lekarza Świadomie.
Idąc do lekarza dentysty oczekujemy profesjonalizmu! Większość z nas jako pacjent nie ma pojęcia na temat leczenia ortodontycznego czy endodontycznego. Idziemy do pięknego gabinetu stomatologicznego oczekując, że lekarz dentysta rozwiąże wszystkie nasze problemy, a naszym jedynym zadaniem będzie usiąść wygodnie na fotelu i otworzyć buzie.
Niestety, już dzisiaj tak nie jest!
Z biegiem lat, wiedzy, doświadczeń, postępu technologicznego, ewolucji sprzętu stomatologicznego, stomatologia zaczęła się dzielić na specjalności. Dla bardziej zainteresowanych historia stomatologii polecam artykuł: http://pshs.pl/historia-stomatologii

Chirurgia stomatologiczna , szczękowo-twarzowa, ortodoncja, periodontologia, protetyka, pedodoncja (stomatologia dziecięca), stomatologia zachowawcza, endodoncja. To wszystko to specjalistyczne działy nauki o stomatologii. Czy naprawdę sądzicie, że jeden człowiek może być dobry w tym wszystkim i wiedzieć na temat poszczególnych specjalności wszystko? Graniczy z niemożliwym. Nie sadzicie?

Ludzkość wysiliła specjalizację  żeby po otrzymaniu ogólnej wiedzy stomatologicznej  młody lekarz po studiach mógł zdecydować w jakiej specjalności czuje się najpewniej. Następnie podążać w tym kierunku pogłębiając wiedzę i rozwijając umiejętności.

Na specjalizacji lekarz spotyka się z wieloma różnymi, nie rzadko bardzo trudnymi przypadkami gdzie omawiane są sposoby leczenia przez wybitnych specjalistów, profesorów, doktorów. Poprzez kontakt z ogromną ilością pacjentów w Akademiach Medycznych, wnikliwą analizą specjalistów oraz nieustannie pogłębianą wiedzę, odbyciem wielu trudnych kursów wymaganych na specjalizacji, lekarz staje się specjalistą co uwieńcza niezwykle trudnym egzaminem państwowym przed kilkuosobową komisja powoływaną z obszaru całego kraju.  Oczywiście  są organizowanie kursy ortodontyczne dla lekarzy bez specjalizacji aby mogli pogłębiać swoją wiedzę jednak czy wymiernym jest porównywanie wiedzy zdobytej na 4 tygodniowym kursie do 4 letniej specjalizacji pod okiem najlepszych lekarzy i mierząc się z najtrudniejszymi przypadkami?

A teraz wróćmy do pierwotnego pytania. Dlaczego cena Aparatu Ortodontycznego nie jest jednoznaczna z niskim kosztem leczenia. Przecież Aparat jest najdroższy.

Doświadczenie lekarza dentysty specjalisty Ortodonty na podstawie odpowiedniej diagnostyki, a także skrupulatnie sporządzonych obliczeń analizy telerendgenowskiej  pozwala mu przewidzieć zachowania ludzkiego organizmu na zastosowane w danym momencie  druty, zamki, sprężyny, mini implanty i wiele innych.   Ma to ogromny wpływ na czas leczenia  ze względu na to, że lekarz nie czeka na uzyskanie efektu eksperymentując a doskonale wie co trzeba zrobić. A tym samym minimalizuje ilość wizyt do niezbędnego minimum, a to jednoznacznie przekłada się na koszty związane z wizytami. Koleje oszczędności pojawiają się gdy podczas leczenia zaczynają występować komplikacje. A tego niestety żaden lekarz nie jest w stanie przewidzieć. Specjalista Ortodonta w takich momentach ma doświadczenie i niezbędną wiedzę do natychmiastowej trafnej reakcji.

Biorąc to wszystko pod uwagę pamiętaj że to Ty jesteś Pacjentem i masz prawo wyboru lekarza ze specjalizacją. Masz prawo wiedzieć czy Twój ortodonta ma Specjalizację. Masz prawo czuć się bezpieczny i wiedzieć że Twoje leczenie prowadzone jest przez doświadczonego lekarza z ogromną wiedzą na temat swojej profesji.

 

Życzymy Pięknego zdrowego Uśmiechu.