Implanty

Wysokiej jakości implanty zębów Smart Smile Gdańsk

Pacjentom naszej profesjonalnej Kliniki Stomatologicznej w Gdańsku oferujemy konsultacje implantologiczne oraz wszczepianie implantów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług również wszystkich mieszkańców Gdyni, Sopotu, a także okolicznych miejscowości.

Czym jest implantologia stomatologiczna?

Implantologia stomatologiczna to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii, zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych. Leczenie implantologiczne opiera się na niezwykle szczegółowej rekonstrukcji uzębienia na podstawie implantów zębowych i stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia czy też próchnicy.

Materiałem najpowszechniej stosowanym przy produkcji implantów zębowych wykorzystywanych przez specjalistów z Smart Smile Gdańsk jest czysty tytan, bez domieszki innych metali. Wynika to z jego biokompatybilnych właściwości – jest on bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Implanty zębów to zazwyczaj niewielkie, kilkumilimetrowe elementy w postaci na przykład stożka, stanowiące substytut korzenia zęba. Osadzone w kości szczęki są bazą w przypadku pracy protetyka i służą jako solidny filar umożliwiający zamocowanie mostu, korony lub protez zębowych.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Pierwszym etapem jest dokładna diagnoza stanu uzębienia i tkanki kostnej, która pozwala na precyzyjne określenie dalszego planu działania. Analiza obejmuje m.in. profesjonalną konsultację z chirurgiem stomatologiem z Centrum Smart Smile Gdańsk, wspartą zdjęciem panoramicznym. Po ustaleniu szczegółów i zaplanowaniu leczenia, dochodzi do zabiegu wszczepienia implantów. W pierwszym etapie implanty zębowe zostają wszczepione w miejsce ubytku. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Warto pamiętać, że dodatkowo musi minąć jeszcze okres potrzebny na tzw. osteointegrację – zrośnięcie się implantów z kością. Dopiero po całkowitej osteointegracji implantów zębów (od 8 do 24 tygodni od wszczepienia), można rozpocząć leczenie z protetykiem z wykorzystaniem mostów, koron lub protez. Podczas oczekiwania Pacjent może zostać zaopatrzony w uzupełnienie tymczasowe (przejściową koronę na implancie).

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Smart Smile Gdańsk w zakresie wykonania implantu zęba. Gwarantujemy atrakcyjną cenę przy zachowaniu najwyższej jakości usług.