Medycyna Estetyczna Gdańsk

Ostatnie dziesięciolecie pokazało znaczny wzrost zainteresowania nieoperacyjnymi, co znaczy  nieinwazyjnymi metodami poprawy urody. Medycyna estetyczna uzupełniła lukę między chirurgią plastyczną i kosmetologią. Co raz więcej z Nas, zaczyna mieć świadomość, że korekcja zmarszczek, powiększanie ust czy modelowanie policzków są możliwe bez przeprowadzania operacji plastycznych i znacznych nakładów finansowych.

Artykuły publikowane w co raz większej ilości gazet, programy telewizyjne o metamorfozach wpływają na Naszą świadomość. I nie ma co ukrywać, ze małoinwazyjne i bezpieczne procedury medycyny estetycznej, które nie wyłączają nas z codziennej aktywności skutecznie zatrzymują nieubłaganie płynący czas  na naszych buziach,  podbiły nasze serca.  Nic dziwnego, przecież każda z Nas chciałaby być odrobinkę piękniejsza 😉

Medycyna Estetyczna w Smart Smile

lekarz medycyny estetycznejW naszym Gabinecie zabiegi medycyny estetycznej przeprowadza  Lekarz dentysta/ lekarz medycyny estetycznej Magda Brona-Teżyk

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii na kierunku lekarsko-dentystycznym, następnie studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

W Smart Smile leczenie pacjentów poszerza o medycynę estetyczną z zakresu zatrzymania oznak starzenia poprzez wykonywanie zabiegów przy użyciu botoxu, kwasu hialuronowego oraz mezoterapii igłowej z osocza bogatopłytkowego i preparatów kwasu hialuronowego, jak również lipolizy iniekcyjnej, stosowanie Nici PDO. Podchodzi do pacjenta interdyscyplinarnie, tak by leczyć wg najnowszej wiedzy medycznej. Jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej.

Swoją wiedzę poszerza i udoskonala poprzez udział w licznych konferencjach i szkoleniach, potwierdzonych certyfikatami, dzięki którym leczy z zastosowaniem nowoczesnej wiedzy medycznej. Płynnie włada językiem angielskim.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to najogólniej ujmując profilaktyka starzenia się skóry oraz zabiegi mające spowolnić ten proces. Medycyna estetyczna ma na celu poprawę jakości naszego życia. Poprzez drobne, nieinwazyjne zabiegi ma odmłodzić naszą skórę, poprawić jej kondycję lub zniwelować drobne defekty estetyczne, które wpływają negatywnie na naszą samoocenę – blizny, zapadnięte policzki, rozstępy. Zabiegi może wykonywać jedynie specjalista, którym jest lekarz. Nie dajcie się naciągnąć drogie Panie na kilka złotych mniej za zabieg. Konsekwencje wyboru osoby nie będącej lekarzem mogą być bardzo kosztowne! I to nie tylko finansowo ale miejmy świadomość że mówimy tu o naszym zdrowiu i samopoczuciu.   Obecnie podstawowe narzędzia medycyny estetycznej to strzykawka oraz laser.

Medycyna estetyczna vs chirurgia plastyczna

W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są małoinwazyjne i bardziej bezpieczne gdy wykonuje je lekarz. Wykonywane ambulatoryjnie, bez użycia skalpela, nie wymagają od pacjenta długotrwałej rekonwalescencji w szpitalu. Po wielu z nich, śladu nie ma już po kilkunastu minutach od zabiegu, a drobne siniaczki, jeśli się zdarzą – łatwo zatuszować makijażem. I spokojnie można wrócić do pracy czy pójść na zakupy.

Medycyna estetyczna vs kosmetologia

Kosmetologia zajmuje się zagadnieniami związanymi z upiększaniem, składem preparatów kosmetycznych i ich zastosowaniem oraz wpływem na poszczególne rodzaje skóry. Ale są to zabiegi tylko powierzchowne. Zdecydowanie mniej inwazyjne, niż zabiegi medycyny estetycznej, nie ingerują w głębsze warstwy skóry. Kosmetolog zajmuje się nie tylko kwestią pielęgnacji twarzy i ciała, ale również kompleksowym doradztwem w zakresie zdrowego trybu życia oraz problemami i dolegliwościami związanymi z chorobami skóry oraz włosów.

Jakie są wskazania (a nie wiek) do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej?

-wiotka i sucha skóra
-zmarszczki mimiczne (górna partia twarzy)
-zmarszczki utrwalone i bruzdy
-nieregularny owal twarzy – tzw.chomiki
-asymetryczne lub odwodnione usta
-rozstępy
-nadpotliwość
-rozszerzone naczynka
-rumień i trądzik młodzieńczy oraz różowaty
-nadmierna tkanka tłuszczowa
-cellulit
-wypadanie włosów

Starzenie się skóry rozpoczyna się już około 25 roku życia. Warto wtedy postawić na profilaktykę, bo wiadomo nie od dziś, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Zabiegi medycyny estetycznej w klinice

– modelowanie ust;
– usuwanie, wypełnianie zmarszczek oraz bruzd;
– ujędrnianie i odmładzanie skóry;
– leczenie objawów trądziku różowatego;
– zamykanie porów;
– eliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz rozstępów;
– usuwanie blizn pooperacyjnych lub potrądzikowych;
– wypełnianie dolin łez oraz poprawianie kształtu twarzy;
– redukowanie cieni pod oczami;

Pełną listę można znaleźć w cenniku.