Protetyka Gdańsk

W gabinecie Smart Smile oferujemy usługi z zakresu protetyki. Wykonujemy licówki, korony, szyny relaksacyjne oraz protezy zębowe. Zapraszamy do Gdańska!

Czym zajmuje się protetyka?

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Przywraca pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną. Przez całe życie zęby narażone są na szereg szkodliwych czynników, które prowadzą do zmian w strukturze, w budowie i ilości naszego uzębienia. Dlatego też, po utracie zębów naturalnych lub po ich rozległym uszkodzeniu, leczenie protetyczne staje się „kołem ratunkiem” dla utrzymania i przedłużenia młodego wyglądu i promiennego uśmiechu.

Kogo dotyczy leczenie protetyczne ?

Piękny i zdrowy uśmiech to podstawa naszego wyglądu. Natomiast wygląd to wskaźnik dbałości o własny wizerunek. Leczenie protetyczne dotyczyć może każdego, niezależnie od wieku. Nawet pojedyncze braki zębowe, zdarzające się najczęściej u młodszych pacjentów, mogą powodować bardzo niekorzystne konsekwencje dla całego układu zębowo-szczękowo-twarzowego. Pojawiające się z wiekiem dolegliwości bólowe ze strony stawów skroniowo-żuchwowych, zwiększona ruchomość i przemieszczanie się zębów, czy wydłużające się nienaturalnie pojedyncze zęby, to efektem braku odpowiedniego leczenia protetycznego w przeszłości. Obecnie uzupełnienia protetyczne prawie niczym nie różnią się od naturalnego uzębienia. Poza uzupełnianiem brakujących zębów, za pomocą różnych rozwiązań protetycznych/kosmetycznych można odbudować złamane bądź zniszczone korony zębów, zmienić ich kształt i wielkość, a także dokonać korekty trwałych przebarwień. Dzisiejsza protetyka daje wręcz nieograniczone możliwości.

Dlatego też, w celu osiągnięcia doskonałego efektu, leczenie protetyczne poprzedzone jest często leczeniem periodontologicznym, chirurgią stomatologiczną lub ortodontycznym. W Centrum Smart Smile wszystkie uzupełnienia protetyczne wykonywane są na podstawie najnowszych materiałów i technologii, które są dostępne na rynku europejskim.

Co to są protezy acetalowe?

Protezy acetalowe to uzupełnienia protetyczne, które stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych, wykonanych z metalu. Te urządzenia są wykonane ze specjalnego biokompatybilnego materiału. W trakcie użytkowania nie uwalniają substancji drażniących i toksycznych. To wszystko sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów ze skłonnościami alergicznymi. Pacjent w trakcie użytkowania nie jest narażony na odczucia smaku metalu w ustach i związane z tym dolegliwości. Niska chłonność wilgoci materiału, z którego wykonywane są protezy, ułatwia utrzymanie ich higieny i czyszczenie. Podstawową zaletą protez acetalowych są walory estetyczne. Widoczne w tradycyjnych protezach elementy metalowe zastąpiono odpowiednio uformowanymi klamrami z tworzywa, którego kolory dobierane są indywidualnie. Kształt i kolor klamer w protezach acetalowych sprawia, że są one praktycznie niewidoczne w ustach pacjenta. Klamry te są znacznie delikatniejsze i nie niszczą powierzchni szkliwa.

Jeśli jesteś zainteresowany protetyką lub protezami zębowymi w dobrych cenach w Trójmieście, zapraszamy do Gdańska.